Full 1
17 - 20.8.2023
World Music Festival Bratislava

 

Full 1
Full 1
17 - 20.8.2023
World Music Festival Bratislava

 

Full 1
Full 1
17 - 20.8.2023
World Music Festival Bratislava

 

Full 1
previous arrow
next arrow

EN.. WORLD MUSIC FESTIVAL BRATISLAVA 2022 - AFTERMOVIE

World music festival 2022 sa odohral 18 – 22. augusta 2022 v Bratislave. Vystúpili interpreti : Vieux Farka Touré, Tabanka, Wernyhora, Sisa Michalidesová, Varcocs, Michal Smetanka, Guanaco trio, Ricardo Silva trio, Júlia Kozáková, Ildikó Kali a Peter Luha, Alapastel, Tarek Abdallah a Adel Shams el Din, Neha! a Volodymyr Voyt.

Viac Informácií – VIDEO ARCHÍV

instagram

EN... WORLD MUSIC FESTIVAL BRATISLAVA

Je medzinárodný festival venovaný world music, ľudovej hudbe, etnojazzu a fúziám s inými žánrami. Cieľom festivalu je ponúknuť pestrý program a priniesť podujatie, ktoré oživí historické centrum mesta. Náš festival je farebný a mnohotvárny: podporujeme slovenské kapely, ktorým dávame priestor na showcase prehliadkach a predstavujeme aj špičkové zahraničné projekty world music

export slovenskej world music do zahraničia

OD ROKU
2015

ARCHÍV
medzinárodná
konferencia
hudobné
workshopy

EN.. Je medzinárodný festival venovaný world music, ľudovej hudbe, etnojazzu a fúziám s inými žánrami. Cieľom festivalu je ponúknuť pestrý program a priniesť podujatie, ktoré oživí historické centrum mesta. Náš festival je farebný a mnohotvárny: podporujeme slovenské kapely, ktorým dávame priestor na showcase prehliadkach a predstavujeme aj špičkové zahraničné projekty world music. Okrem koncertov nájdete v programe aj tanečné vystúpenia, workshopy, filmy a ďalšie sprievodné akcie. Medzinárodná konferencia s účasťou zahraničných profesionálov a delegátov je určená pre odbornú verejnosť a hudobníkov. Jej úlohou je priblíženie slovenskej hudobnej scény profesionálom zo zahraničia a tiež networking, zdieľanie poznatkov a začlenenie slovenskej scény do medzinárodnej komunity world music. Zámerom podujatia je vytvoriť priestor na dialóg medzi kultúrami, rešpekt k vlastnej tradícii a komunikácia medzi ľuďmi prostredníctvom umenia. K tolerancii, porozumeniu, otvorenosti a rešpektu sa hlásime spolu s hudobníkmi a divákmi. Od roku 2017 je náš festival členom združenia Forum of Worldwide Music Festivals (FWMF). V prestížnom hodnotení world music a etno festivalov za rok 2018 podľa spolupracovníkov rebríčka Transglobal World Music Chart sa World Music Festival Bratislava stal víťazom v kategóriách „Nový festival“ a „Malý/Stredný Festival“.

News

coming soon

Sorry, we couldn't find any posts. Please try a different search.

TICKETS

coming soon

EN.. ZAHRANIČNÍ INTERPRETI

coming soon

EN.. SLOVENSKÍ INTERPRETI

coming soon

Contact

Produkcia: Linda Kuchtováproduction@worldmusicfestival.sk
Administrácia: Zuzka Žiakováadministration@worldmusicfestival.sk
PR manažérka: Belinda Rašnerovápr@worldmusicfestival.sk
Programová riaditeľka: Jarmila Vlčkováinfo@worldmusicfestival.sk

 Koncertná sieň
Klarisky

Klariská 1,
Bratislava
Slovensko

 Teatro Colorato

Františkánske
námestie 2,
Bratislava
Slovensko

Záhrada v Beigli
Hotel & Garden

Baštová 4,
Bratislava
Slovensko

Nádvorie
Zichyho paláca

Ventúrska 9,
Bratislava
Slovensko

Scroll to Top